LAKTAČNÍ PORADENSTVÍ

Pokud si nejste jistá s čímkoliv ohledně kojení Všeho miminka, máte problémy s bolestí bradavek a prsou, miminko nepřibírá, vůbec se nechce přisát nebo se při kojení rozčiluje, chcete se zbavit kloboučků na kojení apod., mohu Vás navštívit v domácím prostředí a nabídnout vhodné řešení problémů (nebo třeba jen ujistit, že je vše v pořádku). Můžeme se věnovat i dalším otázkám, např. stravě při kojení, zavádění příkrmů, významu dlouhodobého kojení atd. Podporuji neomezovaný kontakt maminky s dítětem, který velmi pomáhá při odstraňování problémů s kojením. Klientkám navrhuji více možných řešení, vždy respektuji jejich vlastní cestu a potřeby. 

Laktačním poradenstvím se zabývám od roku 2012, kojila jsem dloudobě (2,5 - 3,5 roku) všechny své čtyři děti včetně nejmladších dvojčat, ráda předávám své zkušenosti dál.

Cena: osobní konzultace 800 Kč/hod, online konzultace 600 Kč/hod

+ doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět

IMGP4835u2

PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVA NA KOJENÍ

Nabízím individuální přípravu na kojení pro těhotné, kde si povíme o významu nepřerušovaného kontaktu s miminkem po porodu, o schopnostech miminka, díky kterým se dokáže samo přisát a nakojit. Ukážu Vám polohy vhodné na kojení, probereme možné problémy a jejich řešení, jaké pomůcky je vhodné nakoupit a co naopak dopředu nekupovat. Pokud u staršího děťátka neprobíhalo kojení úplně v pohodě, zkusíme odhalit příčiny problémů a naplánovat, jak se jim příště vyhnout. Pokud očekáváte narození dvojčátek, můžeme se věnovat specifikům kojení dvojčat (se kterým mám osobní zkušenost, naše dvojčata byla kojená téměř 3,5 roku, z toho 6 měsíců plně). Počet a délka setkání záleží na Vašich potřebách.

Cena: 600 Kč/hod, online 500 Kč/hod

+ cesta 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět

IMGP3385au2

NOŠENÍ DĚTÍ

Nabízím individuální kurz nošení dětí, kde se naučíte základní úvaz šátku s manipulační panenkou a potom i s vlastním miminkem (pokud už je na světě). Kurz je tedy vhodný jak pro rodiče s dětmi, tak pro ty, kteří teprve narození miminka očekávají a chtějí se dopředu připravit. Poskytnu vám na vyzkoušení různé typy šátků, pomůžu s výběrem vhodné délky, šátek vám mohu na nějakou dobu zapůjčit, než se rozhodnete, jestli pořídit vlastní. Na vyzkoušení mám k dispozici i různé typy ergonomických nosítek, můžu vám pomoci s nastavením vašeho vlastního nosítka. Zodpovím vaše dotazy týkající se nošení a vysvětlím nezbytnou teorii. Je možné domluvit i pouze krátkou konzultaci, pokud třeba jen potřebujete ujistit, že máte miminko do šátku uvázané správně, zkonzultovat výběr ergonomického nosítka apod.

Cena: 800 Kč/hod

+ cesta 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět

PŮJČOVNA

Nabízím možnost zapůjčení následujících pomůcek:

Šátek na nošení dětí, ergonomická nosítka

Stříbrné kloboučky na hojení bradavek

Cena za zapůjčení každé z pomůcek 100 Kč/týden