NEZÁVAZNÁ SEZNAMOVACÍ SCHŮZKA

Máte-li zájem o doprovod k porodu, nabízím půlhodinovou seznamovací schůzku, při které Vám podrobněji popíšu způsob své práce a zodpovím Vaše dotazy. Pro navázání spolupráce jsou důležité vzájemné sympatie. Schůzka může proběhnout online jako videohovor nebo osobně na domluveném místě.

Cena: zdarma, v případě osobní schůzky doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět
IMG_20230123_141310_u2

KONZULTACE V OBDOBÍ TĚHOTENSTVÍ

Proberu s Vámi jakékoliv otázky týkající se těhotenství a jeho průběhu, přípravy na porod a výběru porodnice nebo jiného místa pro porod, Vaše případné obavy. Pokud předchozí porod neproběhl podle Vašich představ, můžeme se pobavit o možných důvodech a o tom, co by se dalo nyní udělat jinak. Mohu Vám pomoci s přípravou porodního plánu/přání. Ráda Vám poskytnu informace, jak se připravit na šestinedělí a kojení, aby toto období pro Vás bylo co nejpříjemnější.

Cena konzultace 600 Kč/hod, online konzultace 500 Kč/hod + doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět (případně je možné domluvit se na setkání u mě doma)
DSC_0346u4

KOMPLETNÍ INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVA NA POROD, ŠESTINEDĚLÍ A KOJENÍ

Zahrnuje čtyři dvouhodinová setkání jen s Vámi a Vaším partnerem (pokud bude mít zájem), během kterých probereme témata týkající se porodu (výběr místa pro porod, příprava porodního plánu/přání, co si sbalit do porodnice a kdy tam vyrazit, fyziologický průběh porodu i možné komplikace a zásahy, jak se na porod připravit po všech stránkách), šestinedělí (fyzické i psychické změny u ženy, potřeby miminka a možnosti jejich naplňování, bonding a vytváření vazby mezi rodiči a dítětem) a kojení (význam kontaktu kůže na kůži, samopřisátí, různé polohy pro kojení, možné komplikace a jejich řešení). Kromě teoretické části se vždy budeme věnovat i části praktické, zejména správnému postavení těla a dýchání v těhotenství, cvikům pro optimální nastavení a pohyblivost pánve (optimal maternal positioning), práci s pánevním dnem, technikám s využitím rebozo šátku apod.

4 setkání – celkem cca 8 hodin – 4 000 Kč + doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět (případně je možné domluvit se na setkání u mě doma)
IMG_20220615_105551u5

PÉČE V TĚHOTENSTVÍ

REBOZO TECHNIKY A MASÁŽE, ŽENSKÁ BYLINNÁ NAPÁŘKA, JEMNÉ CVIČENÍ PRO SPRÁVNÉ POSTAVENÍ TĚLA A PÁNEVNÍ DNO, PRÁCE S DECHEM

Opečuji Vaše tělo i duši masážemi s pomocí rebozo šátku, můžete vyzkoušet ženskou bylinnou napářku pro uvolnění pánevního dna a přípravu porodních cest. Ráda Vás naučím, jak využít rebozo šátek k podvázání bříška, nebo relaxační techniky s rebozem, kterým se můžete věnovat doma s partnerem. Ukážu Vám techniky z metody spinning babies a optimal maternal positioning, které přispívají ke správnému postavení a pohyblivosti pánve a tím i k většímu komfortu během těhotenství, k optimální poloze miminka v děloze a k jeho snadnějšímu průchodu porodními cestami během samotného porodu. Naučím Vás jednoduché a jemné cviky pro svaly pánevního dna a zlepšení postavení celého těla, jak pracovat s dechem. Díky tomu bude Vaše tělo lépe připravené na porod, ale i na rychlejší návrat do kondice v poporodním období. Můžete si vybrat jednu nebo více věcí z této nabídky, kterým se budeme během našeho stekání věnovat.

Cena péče 800 Kč/hod + doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět (případně je možné domluvit se na setkání u mě doma)

DOPROVOD K PORODU

Jako dula Vás mohu doprovodit k porodu v porodnici i doma (pokud je zároveň přítomná porodní asistentka). Mou hlavní úlohou je vytvářet bezpečné a příjemné prostředí, psychicky i fyzicky podporovat Vás i Vašeho partnera, pomáhat Vám s úlevou od bolesti a nalezení příjemné polohy během porodu, usnadňovat komunikaci se zdravotním personálem v porodnici. Cena za doprovod k porodu zahrnuje rezervaci termínu, držení pohotovosti od ukončeného 38. týdne těhotenství (kdy jsem 24 hodin denně na telefonu, připravená do hodiny vyrazit za Vámi k porodu), nepřetržitou přítomnost u porodu (od doby, kdy mě budete potřebovat, do přibližně 2 hodin po porodu nebo jak to bude vyžadovat situace), jednu poporodní schůzku trvající okolo 90 minut u Vás doma nebo v porodnici, telefonické nebo mailové konzultace v době držení pohotovosti a během šestinedělí. V případě zájmu Vám také na dobu těhotenství a šestinedělí mohu zapůjčit rebozo šátek a literaturu týkající se přípravy na porod nebo péče o miminko.

Cena 9000 Kč + doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět, + parkovné
IMG_20221008_120633u3

PÉČE PO PORODU

MASÁŽ BŘICHA BYLINNÝMI KOULEMI, ZAVINOVÁNÍ BŘICHA ŠÁTKEM, JEMNÉ CVIČENÍ PRO PÁNEVNÍ DNO A STŘED TĚLA, PĚČE O JIZVY

Období šestinedělí může být pro ženu velmi náročné a potřebuje dostávat spoustu péče, aby ji pak mohla dávat dál svému miminku a celé rodině. Ráda Vám nabídnu velice příjemnou masáž břicha horkými bylinnými koulemi (kompresy), která pomáhá celkově prohřát a uvolnit organismus, dodat energii a urychlit hojení v období po porodu. Naučím Vás, jak si zavinout bříško šátkem pro podporu zavinování dělohy, zlepšení držení těla a dodání tepla a životní energie. Mohu Vám ukázat jemné cviky (vhodné již od prvních dnů po porodu) pro procítění a zapojení pánevního dna a celého středu těla, podporu správného dechového stereotypu, zmírnění rozestupu břišních svalů a celkově lepšímu držení těla. Naučím Vás, jak pečovat o jizvu po císařském řezu nebo epiziotomii. Můžete si vybrat jednu nebo více věcí z této nabídky, kterým se budeme během našeho setkání věnovat.

Cena péče 800 Kč/hod + doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět
IMG_20220629_101229u2

ŽENSKÁ BYLINNÁ NAPÁŘKA

Bylinná napářka má mnoho přínosů pro ženský organismus - ke konci těhotenství pomáhá připravit porodní cesty, během porodu přispívá k relaxaci a prevenci porodních poranění, v ondobí šetinedělí podpoří hojení a čištění dělohy. Můžete ji ale využít i v jiných obdobích života - pro podporu početí, při přípravě na IVF, když potřebujete upravit menstruační cyklus a vyrovnat hladiny hormonů, během klimakteria. Je skvělé napářku využít i "jen tak", udělat si čas pro sebe a dopřát si příjemnou relaxaci.
Jako poskytovatelka ženské bylinné napářky Vám poradím, jak přesně ji využívat ve Vašem konkrétním případě, první napářkou Vás mohu provést v pohodlí Vašeho domova. V případě zájmu Vám zapůjčím pohodlnou stoličku s omyvatelným polstrováním. Vybavení a bylinné směsi pro napářku si u mě můžete také zakoupit.

Cena péče 800 Kč/hod, zapůjčení stoličky s polstrováním 100 Kč/týden, pomůcky k napřování viz. ceník na www.steamy.cz + doprava 10 Kč/km – z místa mého bydliště (Šlapanov) a zpět

PŮJČOVNA

Nabízím možnost zapůjčení následujících pomůcek, v rámci konzultace mohu vysvětlit, jak je používat. Stolička na ženskou bylinnou napářku + omyvatelné polstrování Rebozo šátek pro využití v těhotenství i po porodu Šátek na nošení dětí, ergonomická nosítka Stříbrné kloboučky na hojení bradavek

Cena za zapůjčení každé z pomůcek 100 Kč/týden